
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 4 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mating Post Length | 3.56 mm |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 2.64 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.5 mm |
Stock: 3003
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13891
Ext.Price$0.13891
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13891 | $0.13891 |
| 10 | $0.12512 | $1.25120 |
| 50 | $0.11270 | $5.63500 |
| 100 | $0.10206 | $10.20600 |
| 500 | $0.09243 | $46.21500 |
| 1000 | $0.08371 | $83.71000 |
| 3000 | $0.07797 | $233.91000 |
| 5000 | $0.07262 | $363.10000 |
